“75 Zor Mücadele” sizin için mi?
Kim McLaughlin tarafından yazıldı.

**bu yazının amacı 75 zorlu mücadeleyi yapmış ve tamamlamış olanlardan bir şey almak değildir. Bu tamamen böyle bir mücadeleyi tamamlamanın artıları ve eksileri üzerine bir başyazıdır* *

75 Hard Challenge kısa süre önce üç Invictus San Diego üyemiz tarafından tamamlandı ve övgü dolu eleştiriler aldılar. Fiziksel ve zihinsel dönüşümler geçirdikleri bir meydan okumayı başarıyla tamamlayan birini (veya bu durumda birkaç kişiyi) duyduğumuzda, bunun bizim de aradığımız “meydan okuma” olup olmadığını merak etmek doğaldır. .

Günlük alışkanlıklarımızı, sürdürebileceğimizi bildiğimiz sağlıklı yaşam tarzını yansıtacak şekilde değiştirmek zordur. öyleymişiz gibi geliyor sadece biraz daha disiplinli veya bir şey her zaman olmadıysa engellemek bizi rotamızdan çıkarmak için sağlık ve zindelik hedeflerimize çok daha yakın olurduk. Zorluklar, bu alışkanlık değişikliklerini başlatmanın veya sadece ona odaklanırsak bunu yapabileceğimizi “kanıtlamanın” bir yolu olarak fitness dünyasında son derece popüler hale geldi (örneğin, Whole 30, The Invictus Look Good, Feel Good Challenge, vb.) . “75 Hard” mücadelesi bunun bir istisnası değildir.

Daniel, Sara ve Andrew deneyimi makalesini kaçırdıysanız, 75 Zor’un kuralları şunlardır:

Her gün beş kurala uyulmalıdır:

 1. Bir diyete bağlı kalın: Herhangi bir diyet olabilir (keto, makrolar, paleo, az yağlı, etobur vb.); Yemek veya kaçamak günleri yoktur; Alkolsüz
 2. Günde iki adet 45 dakikalık egzersiz: Hava nasıl olursa olsun dışarıda olmalısın
 3. Günde bir galon su
 4. Günlük ilerleme fotoğrafı çekin
 5. Kurgusal olmayan bir kitabın 10 sayfasını okuyun

75 gün boyunca herhangi bir zamanda bu kurallardan herhangi birini kaçırırsanız, mücadeleye ilk günden tekrar başlamanız gerekir.

Öyleyse, bu biraz aşırı zorluğun potansiyel artıları ve eksileri nelerdir?

Faydalar:

 • Çoğu zindelik ve yaşam tarzı mücadelesinde olduğu gibi, ilk iki kuralın arkasındaki amaç, daha sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek için iyi beslenme ve fiziksel zindeliği birleştirmektir. Bu genellikle üyelerimizin çoğu için önemli bir hedef olabilen kilo kaybıyla sonuçlanır. Sadece 75 günde birçok insan olağanüstü fiziksel dönüşümler gördü.
 • Çoğu Amerikalı her gün yeterince su içmez. Çok fazla kahve ve soda tüketiyoruz, ancak nedense günlük aynı miktara ulaşıyoruz. yarım bir galon su çoğu insan için son derece zordur. içerken galon Günde 1 su bardağı su, kesinlikle iyi bir şekilde nemlendirilmenizi sağlar ve sindirim, hücre işlevi ve kaslarımız etrafında uygun fasyal hareket dahil olmak üzere bir dizi iç vücut işlevine fayda sağlayabilir.
 • Okumak, çoğumuzun hayatımızda daha fazlasını yapmaya çalıştığı bir şeydir, ancak hiçbir zaman yeterli zaman yoktur. Bu challenge’a katılırsanız ve 75 gün boyunca günde sadece 10 sayfa okursanız, bu 2,5 ayda toplam 750 sayfa bitireceğiniz anlamına gelir. Kitapların uzunluğuna ve seçilen konulara bağlı olarak (kurgusal olmayan türde bile buna yaklaşmanın birçok yolu vardır), bu, belirli alanlarda bilginizi güçlendirebilecek birkaç kitap okumak anlamına gelebilir. ), becerileri, zihniyeti vb. geliştirin.
 • 75 Zor zorluk, gerekli tüm görevleri tamamlamak için günde yaklaşık 2-2,5 saat zaman gerektirir (yalnızca egzersiz için 1,5 saat). Birçok katılımcı, yolculuklarına başlamadan önce düşündüklerinden çok daha fazla zamanları olduğunu fark ettiklerini belirtiyor.

Potansiyel dezavantajlar

1 – Bu aşırı bir meydan okumadır.

Bu gerçeğin etrafından dolaşmanın bir yolu yok. 75 gün boyunca sınama kurallarından BİRİNE bağlı kalmanın zorluğu kendi içinde ürkütücüdür. Buna 4 kuralı daha ekleyin, atlanan bir adımın her şeyin tamamen başarısız olması sonucunu doğurur ve programa başlayıp asla bitirmeyen insan sayısı, başarı hikayelerinden çok daha fazladır”.

Yarışmaya katılan birçok kişiye göre bu, itirazın bir parçası – ZOR olması gerekiyor. Aradığın buysa, harika. Göreyim seni.

Ama… bunu yapmadan önce… son derece popüler olan TV şovunu hatırlıyor musunuz – En Büyük Kaybeden? Bu katılımcıların her biri “çiftlikte” muazzam başarılar elde etti. Ancak, 75 Hard Challenge gibi, aşırı bir meydan okumaydı. Katılımcılar günde 6 ila 8 saat çalıştılar ve tüm yemeklerini onlar için hazırladılar. Bir tür burpee cezası olmadan gerçek dünyada erişebilecekleri tüm suçlu muamelelerine erişimleri yoktu. Alkol içmenin “aylaklık”ın bir parçası olduğu lüks restoranlarda gidilecek iş yemekleri yoktu. Uğraşılacak çocuk programları ve pizza geceleri yoktu. Fikrin vardı.

Bu katılımcıların her biri başarılı oldu ve hatta bazıları bu kilo kaybını ve yaşam tarzı değişikliğini birkaç ay sonra sürdürmeyi başardı. AMA… şu anda nasıl olduklarını görmek için bir Google araması yapın ve bu, aşırı zorluklar için iyi bir reklam değildir.

Bu rahatsızlıkla nasıl mücadele edilir:

 • Gerçek değişim 75 günden uzun sürer. Birçok meydan okuma katılımcısı için, bu protokol hayatınızın geri kalanında katılamayacak kadar aşırıdır, yani meydan okuma bittikten sonra ne olur? Ne yazık ki, web sitesinde hiçbir çıkış stratejisi açıklanmamıştır. 75 günden sonra tek başınasın. 75 Zor Mücadeleyi üstlenmeyi seçerseniz, aldığınız avantajların boşa gitmemesi için başlamadan önce bir çıkış stratejisi belirleyin.
 • Neden kurallardan sadece biriyle başlayıp, bu biraz daha doğal olmaya başladığında daha fazla alışkanlık edinmiyorsunuz?
 • Haftada 3 ila 4 gün yapabileceğiniz bir meydan okuma seçerseniz ne olur? Tüm zamanlar için sadece 75 gün dayanıklı olan bir şey yerine?
 • “Hayatın meydana geldiği” ve bir şeyin kaçınılmaz olarak yoluna çıkacağı inkar edilemez. “Ya hep ya hiç” yaklaşımı benimsememeye çalışın. Ya 90 günde 75 zor yaptıysanız? Eşsiziniz için daha dayanıklıdır. Kesinlikle hiç başlamamaktan iyidir.

#2 – Hedefleriniz bu zorlukla uyumlu mu?

75 Hard’a başlamadan önce, umduğunuz nihai sonuçlar nelerdir? Bu meydan okuma, alacağınız sonuçlarla şaşırtıcı derecede belirsizdir. “Artan güven, benlik saygısı, benlik saygısı, özgüven, cesaret, ayrıntı düzeyi, disiplin” ilan eder. Önümüzdeki 75 gün içinde iyileştirmeyi umduğunuz şeyler bunlar mı? Unutmayın ki bu meydan okuma, kilo kaybı (aşırı egzersiz ve diyetin yaygın bir yan etkisi olmasına rağmen) veya kas büyümesinin reklamını YAPMAZ. Bunlardan herhangi birini yapmak ve uzun vadeli başarı elde etmek için, bir planınız olmalıdır. uzun vadeli sürdürülebilir. Kas gelişimi dinlenme günleri ve doğru program tasarımı gerektirir. Yağ kaybı, gerçek günlük kalori yakımınızı bilmeyi ve bu bilgiyi kullanarak nasıl bir kalori açığı yaratacağınızı bulmayı gerektirir.

Hayatınızda daha fazla disiplin yaratmaya çalışıyorsanız, günde 2,5 saat harcamak ihtiyacınız olan türden bir disiplin mi?

3 – Hayat Olduğunda Ne Olur?

Bu meydan okumayla ilgili en az sevdiğim şey, “yaşamın” gerçekleşmesine yer olmamasıdır. Günde 8 saat çalışıyorsanız, günde 2,5 saat egzersiz yapıyorsanız ve günde 8 saat uyuyorsanız, bu, hayatı yaşanmaya değer kılan şeyler de dahil olmak üzere – arkadaşlar, aile, ilişkiler ve eğlence dahil – başka hiçbir şeye yer bırakmaz. .

Bazen bir şeyler olur. Geç saatlere kadar çalışmamız gerekiyor, son dakika program değişikliği var ya da trafiğe takıldık. Bu meydan okumaya göre, önemli değil. Bazen böyle şeyleri gerekmediğinde bir bahane olarak kullanabileceğimize katılıyorum, ancak bazen kendinize biraz lütufta bulunmak ve ertesi gün kaldığınız yerden devam etmek daha akıllıca olur. Hayatın getirdiği virajlı toplarla uğraşmak, genellikle bir plana bağlı kalmaktan daha zor bir iştir çünkü “plan bu ve bunu yap diyor.”

Rahatsız olduğunuzda veya bırakmak istediğinizde bile zor bir şey yapma ve ona bağlı kalma fikri çok çekici ve çoğumuz en ufak bir rahatsızlıkta hemen havlu atıyoruz, bu yüzden 75’in arkasındaki ruhtan nefret etmiyorum. zor meydan okuma

AMA… zor göründüğü ve sonuçları beğendiğiniz için bir şeye başlamadan önce diğer hepsi yapıldığını gördü. ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin senin hedefler, hayatın ne zaman geleceği için bir plan yapın Sen eğri toplar ve yapabileceğinizden emin olun onu destekle 75 günün çok ötesinde. Hayatlarını 75 günlük başarı öyküleriyle bölmek yerine, bu başarıların zamanla yok olduğunu görmek için herkesi yaşam için yeni alışkanlıklar oluşturmaya teşvik ediyorum.

Küçük alışkanlıkları günden güne değiştirmeyi öğrenebilirsek, yalnızca kısa ömürlü, geçici başarı duygularına yol açabilecek gösterişli zorluklara çekilmeyeceğiz.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *