Bir CrossFit Masters sporcusu olarak potansiyelinizi en üst düzeye çıkarın
Nichole Kribs tarafından yazıldı.

1987’den önce doğan çoğunuzun bildiği gibi, vücudunuz 20 yaşındaymış gibi hissetmiyor. 20 yaşında yataktan kalkabilir, önceki gece vücudunuzu zorlamış olsanız bile kendinizi harika hissedebilir ve biraz ısınmayla yeni bir PR’a girebilirsiniz.

Ancak, bu yaşlanma süreci başladığında, o 10 dakikalık yataktan kalkma, vücudunuza yavaş yavaş harekete geçme zamanının geldiğini söylemeye dönüşür ve önceki gece kendinize verdiğiniz dayaklar, size bir perde çarpmış izlenimi verir. . biçim. Usta sporcular, size söz veriyorum mutlu bir ortam var! Kendinizi yirmili yaşlarınızda gibi hissedeceğinize söz veremesem de, yaşlandıkça atletik potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanın yolları olduğunu söyleyebilirim.

CrossFit Masters Sporcuları İçin İpuçları

İşte bir CrossFit Masters sporcusu olarak potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için en iyi 3 ipucum!

1. ipucu: Kurtarmaya Öncelik Verin

İyileşme, kalbin zayıflığı için değildir. Yaşlanmaya başladığınızda, iyileşme süreci günlük rutininizde giderek daha önemli hale gelir. Aslında, muhtemelen iyileşmenin eğitimden daha önemli olduğunu söyleyebilirim. İyi iyileşmezsen, eğitimin boktan olacak. Piyasada çok sayıda kurtarma aracı var, ancak işte tüm sporcular için en sevdiğim yöntemler:

Uyumak. Uyku, iyileşme için en faydalı araçlardan biridir. Bu, vücudunuzun yenilendiği, kaslarınızı onardığı ve hormonlarınızı yeniden dengelediği zamandır.

Ek ücret. D vitamini, magnezyum ve balık yağı takviyelerinin büyük bir hayranıyım. Görünüşe göre, genel olarak, sporcular genellikle yukarıdakilerin birinden veya hepsinden yoksundur. Kan çalışmanızı yapabiliyorsanız, tam olarak neyin eksik olduğunu görmek için yapın, böylece doğru şekilde takviye yapabilirsiniz.

Hidrat. Hidrasyon, büyük bir iyileşme yardımcısıdır ve antrenmanların dışında büyük ölçüde hafife alınır. Bir su alımı hedefi belirleyin ve bu hedefe her gün ulaşmaya çalışın. Ne kadar iyi hissettiğinize ve ne kadar iyi hissettiğinize şaşıracaksınız.

2. İpucu: Vücudunuzu tanıyın

Bunu yeterince vurgulayamıyorum. Bu, özellikle koçunuzdan anında geri bildirim alamayabileceğiniz çevrimiçi bir programı takip ederken geçerlidir. Ne zaman gaza basacağınızı ve ne zaman çekeceğinizi bilmek için vücudunuzu dinlemelisiniz. Atletik potansiyeli en üst düzeye çıkarmanın önündeki en büyük engel sürekli sakatlanmak. Antrenman sırasında, spor salonuna geldiğinizde kendinizi iyi hissetmeniz gereken zamanlar vardır ve DÜRÜST. O zonklayan omzun nasıl hissettirdiği konusunda ve durumu daha kötü hale getirmemek için programın herhangi bir bölümünü değiştirmeniz gerekip gerekmediği konusunda dürüst olun. Sırtınızın nasıl hissettiği ve itebileceğiniz veya tamamen iyileşmeniz gerekip gerekmediği konusunda dürüst olun. Yaralanmayı önlemek ve uzun vadeli potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için olgun bir atlet olmanız ve spor salonunda bu tür değerlendirmeler yapmanız gerekir.

Bu akıl için de geçerli. Bazen zihninizin nasıl çalıştığını ve hayatınızdaki stresi değerlendirmeniz gerekebilir. Bir gün izin almak aslında büyük bir egzersiz faydası olabilir ve zihninizin yeniden odaklanmasına izin verebilir, bu nedenle bir günlük zihinsel restorasyona ihtiyacınız varsa kendinizi suçlu hissetmeyin.

3. İpucu: Harekete Geçirin

Yaşlandıkça, zihin gevşer gibi görünüyor ama vücut değil! Hareketliliği bir alışkanlık haline getirmek, olağanüstü bir usta atlet olmanın anahtarıdır. Etkili bir halterci olmak, ağrısız jimnastik yapmak ve diz problemleri yaratmadan squat yapmak için gereken hareketlilik miktarı çok fazladır. İhtiyaç duyulan hareketlilik miktarı karşısında bunalmış hissetmek kolaydır, bu nedenle belirli bir süre boyunca her gün hareket etme alışkanlığı oluşturmak önemlidir. Spor salonuna her adım attığınızda düzenli bir hareketlilik rutininiz olsun ve egzersizinizi biraz azaltmak anlamına gelse bile bunu her zaman yaptığınızdan emin olun. Hareket kabiliyetinize öncelik vermek sizi yaralanmalardan kaçınmaya hazırlayacak ve daha verimli hareket etmenize yardımcı olacaktır. Daha verimli hareket etmek, antrenman sırasında enerji tasarrufu yapmanıza ve daha iyi pozisyonlara gelmenize yardımcı olacak, bu da vücudunuzu mahvetmemek için fazla mesai yapmanıza yardımcı olacaktır. Bedeninizi mahvetmemek ve yük treni çarpmış gibi hissetmemek = kazanmak.

Sizi en iyi Masters sporcunuz haline getirmenin her türlü yolu vardır, örneğin sizi yükseltecek bir eğitim programını takip edin, ancak yukarıdaki öğeler, en iyi şekilde görünmek için en sevdiğim yöntemler. Bunu spor piramidinin temeli olarak düşünün. Egzersiz piramidinize pek çok süslü şey eklemeye başlamadan önce, iyi alışkanlıklardan oluşan sağlam bir temel oluşturduğunuzdan emin olun. Bir Masters sporcusu olarak elinizden gelenin en iyisini yapmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır!

Invictus Master Programı

Open’a hazırlanırken bu döngüye atlayın! Yüksek Lisans programında farklı yaş grupları ve yetenek seviyeleri için ilerlemeler vardır, bu nedenle yaş grubu elemelerinde yer almıyorsanız, yine de bir sonraki aşamaya katılabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi, her yaştan sporcunun yaralanma riskini azaltmasına yardımcı olmak için hareketlilik ve aktivasyon odak noktası olmaya devam edecek. Bugün başla!

Usta sporcular için 5 kurtarma ipucu

İyileşme sadece kas onarımından daha fazlasıdır. Aynı zamanda kimyasal ve hormonal dengeyi, sinir sistemi onarımını, zihinsel durumu vb. içerir. Tüm sporcular, özellikle de ustalar için, dinlenme uygulamalarınızı antrenman protokolünüz kadar ciddiye almanız çok önemlidir. Rekabetçi ve rekreasyonel usta atletlerle çalışma ve iyileşmeye öncelik vermeyenlere göre öncelik verdiklerinde ne kadar ilerlediklerini görme konusunda çok fazla deneyimimiz var.

Sportif yolculuğunuzda başarılı olmanızı istiyoruz! Bu nedenle, Masters sporcularıyla yaptığımız kapsamlı çalışmalara dayanarak en iyi 5 dinlenme gezimizin bir listesini derledik. Liste aşağıdadır – 5 ipucunun her biri için tüm öneriler için ÜCRETSİZ kılavuzumuzu indirin!

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *